Radio Bez Granic

O sprzedaży Polski.

W dzisiejszych czasach, kiedy każdy jest zajęty swoimi sprawami, a polityka stała się zabawą dla niektórych, nie jest trudno zauważyć, że nasz kraj jest sprzedawany jak świeże bułeczki. A kto jest odpowiedzialny za tę sprzedaż? Oczywiście, nie kto inny jak nasze dwa największe marionetki szkodniki – Mateusz Pinokio i Andrzej Długopis.
Ci dwaj panowie, którzy są u naszych boków i tak często nas oszukują, że już nawet nie pamiętamy, kiedy nas ostatnio prawdziwie poinformowali, właśnie sprzedali nasz kraj. I to nie tylko raz, ale kilka razy! Czy nie jest to zabawne?
Nie wiemy, co w zamian otrzymali, ale jedno jest pewne – nasze interesy są już dawno zapomniane. Wszyscy zastanawiają się, jak można tak sprzedawać swój kraj, ale kiedy masz dwóch szkodników, które są gotowe robić wszystko, aby zadowolić swoich panów, wszystko jest możliwe.
Niestety, nasze społeczeństwo jest zbyt zajęte swoimi sprawami, aby zauważyć, że nasz kraj jest sprzedawany jak rękawiczki na zimowe dni. Ale może jest to dobrze, bo kiedy nie zauważamy, że nasz kraj jest sprzedawany, nie musimy się martwić o jego przyszłość. A może jest to właśnie cel Mateusza Pinokia i Andrzeja Długopisa?
W każdym razie, jesteśmy już sprzedani i nie możemy nic na to poradzić. Pozostaje nam tylko uśmiechnąć się sarkastycznie i powiedzieć “Dziękujemy, panowie Pinokio i Długopis, za to, że sprzedaliście nasz kraj i nasze marzenia”.