Radio Bez Granic

17.02.2023 – 11:00 – „Tłusty Piątek!” – EP06/23

17.02.2023 – Piątek- 11:00 (UK) – 12:00 (PL)

Temat: “Tłusty Piątek!” – EP06/23

Tłusty Piątek – dzień, w którym wszyscy Polacy przestają liczyć kalorie i skupiają się tylko na jednym – swojej tępocie umysłowej. A jakże! Kto by się nie cieszył, kiedy w końcu można zjeść wszystko, co jest smaczne i tłuste, nie myśląc o niczym?

Ale tłusty piątek to nie tylko dzień narodowej tępoty. To również dzień, w którym polskie media piszą o najróżniejszych wydarzeniach na całym świecie. Dla przykładu, w Stanach Zjednoczonych odbył się konkurs jedzenia hot dogów, który wygrał legendarny Joey Chestnut. Naszym krajowym rekordzistą w jedzeniu kiełbas jest Piotr “Łowca Kiełbas” Kowalski, który zjadł 52 kiełbasy w ciągu 10 minut. Cóż, trzeba przyznać, że Polacy są w tym temacie niezwykle utalentowani (jak na debili przystało)!

Tłusty piątek to również czas, w którym wszyscy próbują coś nowego. W końcu, jak powiedział sam Shakespeare: “świat jest pełen smaków, a my musimy je wszystkie spróbować”. Nic więc dziwnego, że w tym roku Polacy próbowali nowych, egzotycznych potraw, takich jak krewetki po pisowsku czy sushi z Biedroniem.

Niektórzy krytycy twierdzą, że podejście Polaków do narodowej tępoty umysłowej jest zbyt tępe. Ale my wiemy lepiej – po prostu kochamy być tępi! Tak jak kochamy nasze tradycje, takie jak składanie klapnioków na Wielkanoc czy przygotowanie golonki na Boże Narodzenie.

Tłusty piątek to czas, kiedy możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i zanurzyć się w świecie krajowego debilizmu. Tak więc, drodzy Słuchacze, nie zapominajcie o wietrze w żaglach i bądźcie tępi na zdrowie! A jeśli ktoś powie wam, że bycie narodowym debilem nie jest życiem, przypomnijcie mu, że bez tępoty umysłowej nie ma życia!

Program Radiowy z Czatem oraz Telefonami Od Słuchaczy i Widzów. Stanowczo, Dobitnie, Konsekwentnie Rozmawiamy o Problemach Polaków… Serdecznie Zapraszamy!

Prowadzący: Michał & Szperacz